DEPILACJA LASEROWA

 

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć oraz gwarancja całkowitego bezpieczeństwa są skuteczną reklamą, która przyciąga do salonów piękności nie tylko kobiety, ale również mężczyzn chcących pozbyć się zbędnego owłosienia.

 

Profesjonalne gabinety kosmetyczne przeprowadzające zabiegi depilacji laserowej powinny być wyposażone w sprzęt opatrzony odpowiednim certyfikatem bezpieczeństwa (takie zaświadczenia wydaje między innymi Amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków- FDA).

 

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać około czterech, sześciu zabiegów. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta oraz od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Zabieg powtórzony czterokrotnie pozwala na znaczną redukcję ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu a często całkowite usuniecie.   Konieczność powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem wzrostu włosów. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa: anagen, katagen, telogen. . Włos przechodzi kolejne fazy: fazę wzrostu, fazę uśpienia i spoczynku. Laser działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu, a więc te, które widzimy na powierzchni skóry. Włosy będące w kolejnych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego konieczne jest kilka zabiegów, aby zaaplikować światło lasera na włosa we właściwej fazie.

Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej sesji. Po upływie kilkunastu dni uszkodzone włosy zaczynają się wysuwać z mieszka, co możemy zaobserwować w postaci gładkich prześwitów pomiędzy odrastającymi włosami.

 

W czasie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie aż 30-40% widocznych, ciemnych włosków. W przypadku włosów jaśniejszych efekt może być mniejszy. . Po każdej serii naświetlania odrastające włosy są cieńsze i słabsze, natomiast już po 4 zabiegach można na stałe usunąć od 80-92% włosów. Dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie od 4-6 zabiegów. Po kilku latach, niektóre osoby decydują się na jeden zabieg utrwalający.

 

Zabiegi laserem LIGHT SHEER należy powtarzać w serii, co ok.4–8 tygodni, w zależności od depilowanej partii ciała.

Depilacja laserowa często bywa błędnie utożsamiana z metodą fotoepilacji IPL. Laser diodowy generuje wiązkę promieni świetlnych o określonej długości fali, działając selektywnie na zawarty w skórze i włosach barwnik - melaninę. Transferując energię do mieszków włosowych, trwale je niszczy. Urządzenia IPL natomiast nie są laserem - generują światło o szerokim spektrum, dzięki czemu nadają się również do innych zabiegów (na przykład fotoodmładzania), ale w przypadku depilacji nie dają pożądanego rezultatu, gdyż mieszki włosowe nie są skutecznie usuwane, a jedynie osłabiane.

 

Czy zabieg depilacji laserowej jest dla każdego ?

Z tego względu iż laser działa na melaninę (barwnik), najlepsze efekty widoczne są u osób z ciemnymi włosami i jasną karnacją. Włosy, które nie są podatne na depilację laserową to bardzo jasny blond, siwy i rudy.

 

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu nie wolno podrażniać skóry. Minimum 4 tygodnie przed zabiegiem nie usuwamy włosów z cebulką, tzn. nie korzystamy z depilatorów  elektrycznych, wosku, pęsety. W tym samym czasie nie opalamy się,  rezygnujemy z wizyt w solarium (najlepiej przez cały okres depilacji). Skóra poddana zabiegowi nie może mieć również świeżych skaleczeń oraz innych zmian skórnych. Pacjentkom o niskiej wrażliwości na ból zaleca się przyjście na zabieg wcześniej i posmarowanie naświetlanej skóry maścią znieczulającą. Skóra poddana zabiegowi powinna być ogolona.

 

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej.

Czynnikami dyskwalifikującymi są, oprócz skaleczeń, takie choroby jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka oraz występująca u niektórych osób wysoka nadwrażliwość skóry na światło związana z zażywaniem leków i ziół światłouczulających (retinoidy, tetracykliny, dziurawiec, nagietek). Absolutnym przeciwwskazaniem jest również ciąża. Osoby ze skłonnością do przebarwień powinny zdecydowanie powstrzymać się od zabiegów z użyciem lasera. By uniknąć podrażnień na depilowane miejsca nie wolno nakładać kosmetyków z retinolem i kwasami owocowymi (a także kremów wzbogaconych witaminą C).

 

O czym należy pamiętać po wykonaniu depilacji laserowej?

Po przeprowadzeniu depilacji laserowej obowiązuje bezwzględny zakaz opalania przez minimum 4 tygodnie. W tym czasie należy również smarować naświetlane miejsca kremami z wysokim filtrem (SPF 30-60) oraz nawilżać skórę 2-3 razy dziennie. Do tygodnia po depilacji nie powinno się stosować toników na bazie alkoholu, spirytusu czy dezodorantów. Nie należy również stosować kosmetyków i leków złuszczających min do 2 tygodni po zabiegu. Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu. Wskazane jest 2-3 razy dziennie stosować krem termcool, alantan lub bepanten.

 

Czy skóra zaraz po depilacji laserem jest bardzo podrażniona?

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko podrażniona, jednak objawy te powinny ustąpić po upływie kilku do kilkunastu godzin.

 

Zabiegi są mało inwazyjne, dlatego bez przeszkód możemy je wykonywać w przerwach pomiędzy codziennymi obowiązkami. Brak podrażnień nie generuje problemów związanych z koniecznością rekonwalescencji – już w kilka minut po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

 

DEPILACJA

LASEROWA

Anna Koronkiewicz- Szustak

kosmetyczka dyplomowana

Copyrights © Studio Urody FAJNE MIEJSCE Anna Koronkiewicz-Szustak  -  www.FajneMiejsce.eu

 

 

Pojedynczy zabieg

pachy- 250 zł

bikini - 300 zł

łydki- 360 zł

 

Pakiety

pachy-  900 zł

bikini - 999 zł

łydki - 1200 zł